Lentvario g.1A, Grigiškės, Vilnius

Tel./faks. (8 5) 243 2345
El.p.: rastine@peledziukas.vilnius.lm.lt

NAUJIENŲ KALENDORIUS
2020 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
PARTNERIAI
PARTNERIAI
APKLAUSA

2020 m. vasario mėnesį „Skruzdėliukų“ bei ,,Drugelių“ grupėse buvo vykdomas projektas ,,Sveikai maitinuosi, judu ir ilsiuosi“. Vaikai sužinojo, kad užaugtumėme sveiki ir žvalūs, reikia valgyti daug vaisių ir daržovių, o kad dantukai būtu sveiki,  reikia  gerti pieną bei valgyti pieno produktus. Vaikai virė daržovių sriubą, pagamino sveiko maisto namelį, sužinojo, kad pieno duoda karvutės, o kiaušinių – vištelės.  Sportuodami, žaisdami judriuosius žaidimus vaikai patyrė judėjimo džiaugsmą, pratinosi laikytis taisyklių ir saugiai žaisti.

,,Drugelių“ grupės vaikai labai domėjosi sveiku maistu, vitaminais. Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Margarita organizavo veiklą, kurios metu virė košę  ,,pelėdžiukui”, mokėsi  švariai nusiplauti rankas, serviruoti stalą.  Mažyliai pasakojo, kad jei  valgys daug saldumynų – susirgs – užaugs dideli pilvai…

Grupėje ,,Laumžirgiukai“ ugdytiniai  augino geltonuosius ir rausvuosius svogūnus.  Vaikai atidžiai stebėjo kaip auga jų šaknys, laiškai, rinko svogūną  nugalėtoją – laimėjo rausvasis svogūnas.  Veiklų metu  mažyliai tyrinėjo paveikslėlius apie kūno švarą,  diskutavo,  ką daryti, kad augtume sveiki, susipažino su dantukų draugais – šepetėliu ir  dantų pasta. Dantukų muliažo  pagalba   mokėsi taisyklingai valyti dantukus. Kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikai sukūrė dailės darbelius ,,Mano burnytė“, ,,Sveikas – nesveikas maistas“. Muzikos salėje klausėsi kūrinėlių apie sveikus dantukus, daržoves, vaisius, linksmai šoko ir dainavo. Su grupės ,,Drugeliai“ vaikais  organizavo pramogą ,,Mes judame ir žaidžiame“, po to gėrė  arbatėles.

Vasario mėnesį grupių ,,Žiogeliai”, ,,Svirpliukai”  vaikučiai daug kalbėjo apie sveiką maistą, apie jo naudą žmogaus organizmui, lavino pirštukus – atliko įvairias popieriaus karpymo, lankstymo užduotėles, atliko įvairias spalvinimo užduotėles.

Abiejų grupių vaikai kartu ir aktyviai pramogavo sporto salėje – organizavo improvizuotas mankštas, sporto pramogą, daug keliavo lauke. Visi pokalbiai ir užsiėmimai buvo naudingi ir įdomūs, nes vaikai daugiau sužinojo ir suprato apie žmogaus mitybą ir sveikatą.

  2020 m.  vasario mėnuo ,,Bitučių“ grupei  buvo itin turiningas. Vaikai daug sužinojo apie sveikatos stiprinimą, vyko įvairios praktinės veiklos. Jų metu ugdytiniai aptarė vitaminus A,B,C,D, analizavo  jų naudą organizmui, o kas nutinka, jei vieno ar kito vitamino trūksta, sužinojo, kokie produktai vertingiausi. Vaikai formelėmis pjaustė daržoves ir vaisius, juos ragavo bei gamino įvairių vaisių ir daržovių kokteilius. Projekto metu pagamino plakatą ,,Vitaminų šaltinis“.  Atliko daug įvairių dailės darbelių: spalvino vaisių ir daržovių popierinius ruošinius  ir pasigamino karūnėles. Muzikos salėje su jomis  žaidė ir sportavo.

O vieną dieną  grupėje sukūrė  česnakų vėrinius! Visa grupė dalyvavo burnos higienos projekte ,,Graži šypsena“ bei logopedės Vaidos pamokėlėje  ,,Šnekadienis“.

,,Šimtakojų“ grupėje vasaris – sveikos  gyvensenos  mėnuo.  Salėje visi mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo įvairiose estafetėse. Ne mažiau, nei sportas, mankšta, svarbus ir sveikas maistas. Apie tai vaikai daug kalbėjo ir  diskutavo. Jiems patiko piešti vaisius ir daržoves, dėlioti jų dėlionę,  prisiminti vaisių ir daržovių pavadinimus. Dauguma vaikų teigė, kad jie visi mėgsta valgyti vaisius ir daržoves, nes ten yra daug vitaminų, kurie saugo vaikų dantukus.

           Grupės ,,Boružiukai” vaikai visą savaitę skyrė veikloms apie žmogaus kūno pažinimą. Pasitelkę žmogaus griaučių muliažą, labai atidžiai jį tyrinėjo, praktiškai išbandė kaip ,,dirba” plaučiai. Stebėjimų ir tyrinėjimų dėka, ugdytiniai sužinojo, kas yra kraujagyslės, kaip ,,dirba“ širdelė, kai esame ramios būsenos,  o kaip  ,,dirba”,  kai  daug sportuojame,  bėgiojame.  Įgytas žinias vaikai įtvirtino sukurdami draugo kūno maketą, piešdami ir klijuodami jo vidaus organus bei kitas kūno dalis. Vasario mėnesį ,,Boružiukai” nepamiršo ir liežuvėlio. Buvo organizuota įdomioji liežuvėlio kelionė. O prasidėjo taip: ,,Nubudo ryte liežuvėlis. Pasirąžė, apsidairė, pažiūrėjo į kairę, į dešinę, pašokinėjo, nulipo į rūsį, užlipo į antrą aukštą, suprato, kad jis –  vienas namuose ir pradėjo šėlti,  išdykauti… Liežuvėlio išdaigas nebuvo taip paprasta atkartoti, laimė, kad neseniai grupėje viešėjo logopedė Vaida, todėl liežuvėlis buvo truputį paklusnesnis… Jogos užsiėmimo metu vaikai išbandė ,,karališkus” pasisveikinimo ritualus, įvairius susikaupimo pratimus. Jogos metu ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė sukūrė karaliaus ir jo kareivių atrankos pasaką. Sutramdyti savo kūną lengva nebuvo…

Priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Voriukai” vaikai daug  dėmesio skyrė diskusijoms apie  taikų konfliktų sprendimą, pagarbų elgesį. Savo piešiniuose kūrė įvairias elgesio situacijas. Kūrybinių veiklų metu visi išbandė guašo liejimo  techniką. Buvo organizuota sporto pramoga, kurios metu vaikai žaidė judriuosius žaidimus, futboliuką,  rungtyniavo įvairiose estafetėse.

Su meninio ugdymo mokytoja Danute vaikai klausėsi relaksacinės muzikos, kūrė savo svajones, improvizavo muzikinius kūrinius, žaidė įvairius žaidimus.