Lentvario g.1A, Grigiškės, Vilnius

Tel./faks. (8 5) 243 2345
El.p.: rastine@peledziukas.vilnius.lm.lt

NAUJIENŲ KALENDORIUS
2021 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
PARTNERIAI
PARTNERIAI
APKLAUSA

2021 m. sausio 13-ąją mažieji ,,pelėdžiukai“ ir visa  įstaigos bendruomenė prasmingai paminėjo Laisvės gynėjų dieną – dalyvavo pilietinėje  akcijoje  ,,Atmintis gyva, nes liudija”..  8.00 val. įstaigoje užgeso šviesos…  Deja, mūsų LAISVĖ pareikalavo gyvybių…  Ant palangių tyliai mirgėjo žvakutės, sausio 13-ąją  žuvusiems atminti.

Mažieji ,,Skruzdėliukai“ ir ,,Laumžirgiukai“ (2-3 m.)  pasigamino trispalves,  pasipuošė neužmirštuolių žiedais,  grožėjosi Lietuvos krašto vaizdais, bei  kūrė neužmirštuolių pievą.

Grupės ,,Drugeliai“ vaikai (3-4 m.), susiėmę už rankučių, tylomis stebėjo degančias žvakutes – taip pagerbė žuvusiuosius už Laisvę. ,,Ryto rate“  kalbėjo, kodėl mums svarbi ši diena – Sausio 13-oji,  kas vyko šalyje  prieš 30 metų,  žiūrėjo filmuką apie Sausio 13-ąją, klausėsi ir stengėsi dainuoti Eurikos Masytės kūrinį „Laisvė“. Vėliau  gamino  neužmirštuoles, kurios simbolizuoja atminimą ir pagarbą, kovotojams už Lietuvos laisvę, jas ,,apgyvendino“ lauko erdvėje ,,Neužmirštuolės Trispalvėje širdyje“.

Grupės ,,Voriukai“ (3-4 m.) vaikai atliko tyrimą ir nustatė, kad  visi vaikai, jų mokytoja Samanta, išskyrus mokytojo padėjėją Onutę, yra gimę laisvoje Lietuvoje. Visi kartu taria AČIŪ tiems, kas kovojo už LAISVĘ.  Vaikai klausėsi  Vytauto Landsbergio pasakojimo ,,Sausio sniegenos”. Ugdytiniams kilo daug klausimų apie tankus ir televizijos bokštą, kas gi ten vyko ir kaip tie tankai šaudė… Teko pasižiūrėti ir archyvinę medžiagą apie Sausio 13-osios įvykius… Vėliau visi pagamino 30 neužmirštuolių, kurias patalpino savo grupės dailės darbelyje. Šios gėlytės  ,,Voriukams“ neleis pamiršti, kad esame laisvi ir dėkingi  kovojusiems už LAISVĘ. ,, Nors mes maži, bet mūsų atmintis liks gyva!

Grupių ,,Žiogeliai“, ,,Svirpliukai“ (4-5 m.)) vaikai  bandė suprasti, kas yra Laisvė, Tėvynė ir kodėl mums visiems yra svarbi ši data…  Vaikai spalvino Trispalvę, klijavo neužmirštuoles, klausėsi Lietuvos himno ir dainos apie LAISVĘ.

Grupės ,,Bitutės“ vaikai (5-6 m.),  prisimindami matytą filmuką ,,Sausio 13-osios įvykiai vaikams“, pagal Vytauto Landsbergio pasakojimą ,,Sausio sniegenos“, piešė žmones, saugojusius svarbius Lietuvos objektus, spalvino televizijos bokštą, kopijavo raides bei skaičius, juos iškirpo ir suklijavo į kolektyvinį dailės darbą. Vaikai klausėsi  Kęstučio Ivinskio eilėraščių apie sausio 13-ąją bei atliko eksperimentą su neužmirštuolės žiedeliu ir vandeniu, o  spalvotu vandeniu užrašė skaičių 30.

Priešmokyklinio ugdymo grupė ,,Boružiukai” (5-7 m.) daug diskutavo apie LAISVĘ, prisiminė žuvusiuosius ir juos pagerbė, lauke statė  televizijos bokštą, jį  puošė vėliavėlėmis, deklamavo. Priešmokyklinukai su mokytoja Ramunė Princeva,  grupės ,,Žiogeliai“ mokytoja Lina Keizikiene, ir grupės ,,Drugeliai“ mokytoja Janina Žuravlioviene  inicijavo  meninės lauko erdvės ,,Neužmiršuolės Trispalvėje širdyje“ sukūrimą ir kartu su visomis grupėmis jį įgyvendino.

Visos grupės sukūrė kolektyvinius dailės darbus, skirtus Laisvės Gynėjų dienai, jais papuošė įstaigos erdves.