Lentvario g.1A, Grigiškės, Vilnius

Tel./faks. (8 5) 243 2345
El.p.: rastine@peledziukas.vilnius.lm.lt

NAUJIENŲ KALENDORIUS
2022 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
PARTNERIAI
PARTNERIAI
APKLAUSA

2021 m. liepos 12 d. įstaigos ugdytiniai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų akcijoje ,,Linksmoji pertraukėlė“, skirtoje  tarptautinei Šokolado dienai paminėti (švenčiama liepos 11 d.). Akcijos tikslas: skatinti ugdymo įstaigų mokytojų ir meninio ugdymo mokytojų saviraišką, suteikti vaikams judėjimo ir saviraiškos džiaugsmą, puoselėti meilę šokiui, muzikai bei domėtis šokoladu… (Akcijos organizatorius – Vilniaus lopšelis-darželis ,,Delfinukas“.)

Vaikai puošėsi šokolado karūnomis ir šoko šokį ,,Šokoladas“. Veiklose aptarė   saldžiosios plytelės naudą –  šokoladas tikras energijos šaltinis, gerina nuotaiką, aktyvina smegenų veiklą.  Šokoladas iš visų saldumynų  kelia mažiausią pavojų. O saugotis reikėtų cukraus, kurio būna pridėta į šokoladą. Vaikai pasakojo,  kad šokolado būna balto, tamsiai rudo ir šviesiai rudo. Bet galima pasigaminti ir kitokių spalvų šokolado. ,,Į baltą šokoladą pridedi visokių spalvų ir gauni spalvotą šokoladą.“ Vaikai prisiminė kakavą, karštą šokoladą, žiūrėjo saldžią pasaką apie drakoniuką. Mažieji ,,pelėdžiukai“ žino, kad šokolado negalima daug valgyti, nes po to skaudės pilvelį, dantukuose atsiras skylučių, o tada reikės lankytis pas dantų gydytoją.

Ugdytiniai iš modelino ir plastilino gamino rankų darbo šokoladinius saldainius, kūrė šokoladinius skanėstus, čiulpinukus ir saldėsius  ant pagaliuko su pabarstukais,  gamino grupės šokolado plyteles su akytėmis ir šypsenėle… Beje, vaikams skaniausias ir mėgstamiausias yra ,,KINDER” šokoladinis kiaušinis, Kodėl? – nes jame paslėptas žaisliukas…

Įminkime mįslę ,,Jis gyvena savo folijoje, jis greitai lydosi rankoje, jis labai skanus ir labai saldus.“ Kas?