Lentvario g.1A, Grigiškės, Vilnius

Tel./faks. (8 5) 243 2345
El.p.: rastine@peledziukas.vilnius.lm.lt

NAUJIENŲ KALENDORIUS
2019 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
PARTNERIAI
PARTNERIAI
APKLAUSA

Vasaris–sveikatingumo mėnuo. Kiekviena grupė pasirinko prioritetines sveikatos stiprinimo sritis.

Vasario mėnesio pradžioje ,,Bitučių“ grupės vaikai iš namų atsinešė svogūnus. Grupėje paruoštas svogūnų galvutes įdėjo į indus su vandeniu ir pradėjo laukti svogūnų laiškų… Laukdami laiškų, vaikai stebėjo svogūnų dygimą, lygino juos pagal dydį ir spalvą.  Viena svogūno galva buvo nepaprastai didelė, o kita –  mėlynos spalvos!!! Vaikai gėrėjosi, kai jų didysis svogūnas užaugino itin daug laiškų, bet nuliūdo, kai mėlynasis  svogūnas  savo laiškų neparodė…

,,Bitučių“ grupės ugdytiniai daugiau dėmesio skyrė smulkiosios motorikos lavinimui, pozityvaus bendravimo stiprinimui. Vaikams patiko ,,Nugaryčių masažas“, jie mielai kartojo rankų pratimus.

,,Boružiukų“ grupės vaikai pirmąją vasario mėnesio savaitę diskutavo tema ,,Augu stiprus ir laimingas“. Pokalbių metu prisiminė, kas vaikams padeda augti sveikiems ir stipriems. Žaisdami ,,Vaisių loto“, rūšiuodami korteles, ugdytiniai aptarė žmogaus sveikatai naudingus vaisius ir daržoves. Gerdami arbatą bandė apibūdinti jų skonį, kvapą bei pasakojo,  kokias arbatas mėgsta gerti namuose.

Vaikai pasakojo, kad:

,,Sportas ir bėgiojimas padeda stiprinti kojas ir rankas.“ (Vėjūnė).

,,Vaisiai ir daržovės turi daug vitaminų. Aš nuo jų jaučiuosi sveika.“ (Simona).

Pokalbių metu vaikai diskutavo, kad labai svarbu  dažnai plautis  rankas – tada  nepuls mikrobai ir bakterijos. Vaikai atliko meninį darbelį ,,Mikrobai“, mokėsi pūsti per šiaudelį dažų dėmeles, išgavo įvairias jų formas, kopijavo žodį muilas, kūrė  delniukų šešėlius…

,,Mikrobai puola mano ranką, bet aš priklijavau muilą ir jie išsigando.(Vilhelmas Gintautas komentavo savo piešinį).

,,Geriausias draugas nuo mikrobų, tai  – vanduo ir muilas“. (Simonas)

Viena veiklos diena buvo skirta savo emocijoms ir jų atpažinimui. Žiūrėdami į veidrodėlius vaikai kūrė  įvairias grimasas, įvardino emociją ir bandė ją pavaizduoti, apibūdinti, pastebėti, kas keičiasi veidukuose, kai keičiasi emocija, jausmas. Vėliau, ant folijos lapo, dažais vaizdavo norimą savo atvaizdą, savo nuotaiką.

,,Mano nosis susibanguoja, kai veidas piktas…“ (Matas)

,,Oho, kokios didelės akys…“ (Kotryna  apie emociją ,,Nustebusi“.)

Antrąją savaitę  vaikai diskutavo  tema ,,Mano dantukai“. Susipažino su dantų muliažu, dantų šepetėliu, mokėsi taisyklingai  valyti dantukus, tyrinėjo plakatą ,,Burnos priežiūra“. Valė dantukus ir lėlytėms…

Vaikai dalinosi mintimis apie apsilankymą pas dantų gydytoją ir žaidė žaidimą ,,Odontologas“, žiūrėjo filmukus ,,Kakė Makė, kaip prižiūrėti dantukus?“, ,,Bakteriukas ir Ėduoniukas“, klausėsi dainelių apie dantukus…

Vaikai atsinešė iš namų dantų šepetėlį, stiklinę ir kasdien, po valgio valo dantukus, skalauja burnytę. Vaikams ši veikla labai patinka, skatina jų savarankiškumą ir atsakomybę už  savo sveikatą.

Grupėje svečiavosi logopedė. Ji  organizavo pirštukų žaidimų  popietę. Vaikai labai džiaugėsi įdomia veikla, išmoko naują pirštukų žaidimą ,,Atvažiavo svečiai“.

Kiekvieną rytą vaikai mankštino ne tik rankytes ir kojytes, bet liežuvėlius, burnytes atlikdami ,,Burnytės mankštelę“. Atlikti įvairius liežuvio, burnytės mankštelės elementus padėjo žaidimas ,,Mesk kauliuką ir atlik pratimuką“.

Tęsdami sveikatingumo mėnesio veiklas, vaikai susipažino su futbolo žaidimo elementais. Sporto salėje mokėsi spirti kamuolį į taikinius, varyti kamuolį koja, įveikti įvairias kliūtis.  Vaikai miklino kojas šokinėdami maišuose, perlipdami kopėtėlėmis per bokštelį.

Vasario mėnesio pradžioje grupės ,,Drugeliai“ vaikai diskutavo apie asmens higieną. Kas tai? Šią savaitę jie  daug dėmesio skyrė vonios  reikmenims,  tyrinėjo „Vonios kambario“ plakatą, žaidė įvairius žaidimus  bei  praplėtė  žodyną naujais žodžiais (pvz.: praustuvas, čiaupas, rankšluostis, muilas ir kt.). Vaikai noriai mokėsi taisyklingai plautis rankas, savarankiškai apsirengti, nusirengti.

,,Ryto rato“ metu  aptarė drabužėlių paskirtį, rengimosi  eiliškumą, drabužių sezoniškumą. Mažyliai klausėsi eilėraščio „Pats valysiu batukus“, „Netvarkingas Dominykas“.

Džiugu, kad vaikai  labiau bando  savarankiškai apsirengti ir nusirengti, taisyklingai įvardinti drabužius.

Savo emocijas  perteikė kūrybiniuose darbeliuose ir papuošė grupės aplinką.

Sveikatingumo mėnesio metu ugdytiniai smagiai žaidė judriuosius žaidimus bei futboliuką!!! Judriųjų  veiklų metu  mažyliai bandė laikytis žaidimo bei grupės susitarimų-taisyklių.

Arbatos penktadieniais vaikai aptarė arbatos rūšis, pūtė karštą arbatą, ją gėrė bei mėgavosi  sveikuoliškais  desertais.

Grupės ,,Laumžirgiukai”  vaikai tyrinėjo, uostė, ragavo įvairaus skonio arbatas: ramunėlių, vaisines, ir atkreipė dėmesį, kodėl karšto arbatinuko  negalima liesti.

Milanos mama iškepė  sveikuoliškų sausainių!!!

Grupėje vaikai tyrinėjo dantukų muliažą, bandė ,,valyti” dantukus įvairaus dydžio dantų šepetėliais. Atliko dailės darbelius  ,,Mano arbatos puodelis”. Smagiai žaidė žaidimą ,,Linksmas-liūdnas dantukas“ (iš reklaminių bukletų rinko ir klijavo  sveiką-nesveiką maistą).

Vaikams patiko  pirštukų mankštelė  su įvairiomis priemonėmis: pieštuku, kankorėžiu, mažu kamuoliuku.

,,Pirštukinių” lėlių pagalba  prakalbo ne tik lėlės, bet  ir vaikai…

Grupės ,,Skruzdėliukai“  vaikai mokėsi  serviruoti stalą. Prie stalo pakvietė lėlytes, jas vaišino  arbata. Po to  vaikai uostė ir gėrė vaistažolių arbatėlę.

Veiklų metu mažyliai tyrinėjo dantų šepetėlį, dantų pastą, aptarė, kaip jais naudotis. Savo dantukus apžiūrinėjo veidrodėliuose bei  smagiai  žaidė su  ,,Dantukais Sveikuoliukais“.

Sporto salėje su linksmaisiais kamuoliais bandė žaisti futboliuką!

Grupės ,,Šimtakojai” vaikai klausėsi skaitomos pasakos ,,Duonos kelias”. Kalbėjome su vaikais apie duonos kelią. Kokiu būdu atsiranda duona ant mūsų stalo. Apžiūrėjo, tyrinėjo grūdus. Išsiaiškinome, kad duoną valgyti – sveika. Atkartodami pasaką, vaikai bandė iš eilės sudėti paveikslėlius. Vaikai darė darbelį, panaudodami grūdus.

Grupės ,,Žiogeliai“ vaikai  visą mėnesį ypač rūpinosi dantukais.  Jie susipažino su dantukų ir burnos higienos priemonėmis, aptarė dantukų valymo taisykles. Naudodamiesi dantų muliažu, vaikai mokėsi taisyklingai valyti dantukus.

Vaikai  klausėsi  įvairių pasakojimų apie dantukų priežiūrą,  žiūrėjo animacinius filmukus, dainavo daineles, išbandė  įvairią dailės technologijų  techniką ir  sukūrė dailės darbus apie dantukus.

Nuo šiol, kiekvieną dieną po pietų, vaikai išsivalo  savo dantukus.

Arbatos penktadieniais, gerdami arbatą ir valgydami nesaldžius kepinius, ugdytiniai aptarė vaistažolių naudą žmogaus sveikatai, klausėsi kūrinio ,,Žalia pasaka“ (tai – pasaka apie žiogelį, kuris susirgo ir pasveiko, gerdamas vaistažolių arbatą) bei dalinosi patirtimi.

Priešmokyklinio ugdymo grupėje „Voriukai“  vasario mėnesį veiklos vyko tarsi šokio ritmu, nes visiems vaikams labai patinka šokti ir dainuoti!  Pokalbių metu ugdytiniai daug diskutavo apie pozityvią nuotaiką, apie jos reikšmę grupės emocinei atmosferai bei visos dienos darbingumui, apie šokio ir judesio įtaką žmogaus sveikatai.

Vaikai sukūrė posakį  „Šokis – geros emocijos ir judesys“.

Ugdytiniai šoko grupėje,  muzikinėje veikloje, išbandė polkos ir valso žingsnelius.